28 hallgató részesült SZTE Esélyegyenlőségi ösztöndíjban

Több mint 200 SZTE-s tehetséget díjaztak a Szegedi Tehetséggondozó Tanács által meghirdetett ösztöndíjak átadóján 2015. május 27-én a Rektori Hivatal dísztermében. Az ünnepség 28 szegedi hallgató vehette át az SZTE Esélyegyenlőségi ösztöndíjat.

2015. május 28.

A Tehetséggondozó Tanács az Életvezetési Tanácsadó Központtal és az Esélyegyenlőségi Bizottsággal közösen Esélyegyenlőségi Talent Ösztöndíjat alapított azért, hogy az egyetem valamilyen módon hátrányos helyzetben lévő, egyben tehetséges hallgatóinak támogatást nyújtson. A pályázatokat három kategóriában hirdették meg: speciális képzési igényű-, roma származású - valamint hátrányos helyzetű hallgatók. A felhívásra olyan hallgatók jelentkezését várták, akik tanulmányi, kutatási, művészeti illetve sport területen kiemelkedő tevékenységet folytatnak.

• A speciális képzési igényű kategória díjazottjai: Jäger Zoltán, Köteles Mária, Lengyel Fanni, Szelepcsényi Zoltán, Biatovszki Míra, Gál Andor Lászlóné, Hollós Annamária, Monok Kristóf, Szabó Adrienn, Fekete-Szabó Tibor, Vranka Viktor Béla, Lengyel Demeter Tamás és Barczi Ádám.

• A roma származású hallgatók kategóriájának díjazottjai: Báró-Farkas Margit Chiara, Szverle Szandra, Farkas Marietta, Mezei Tímea Erzsébet, Lakatos András, Dobrea Alex, Vál László és Kovács Adrienn.

• A hátrányos helyzetű kategória díjazottjai: Korsós Marietta, Hack Szabolcs, Németh Dzsenifer, Túri Zita, Demsa Andrea, Mindák Éva és Váli Krisztina.

A Szegedi Tehetséggondozó Tanács idén első ízben díjjal ismerte el azok tevékenységét, akik a tehetséggondozó program megvalósítása érdekében komoly erőfeszítéseket tettek. A Tanács döntése alapján Talentis díjban részesült Vukovich Katica, Központunk esélyegyenlőségi referense.

IMG_053420150527osztondij22

20150527osztondij02a