COVID-19: Hogyan lehet túlélni az elszigeteltséget és a karantént?

Az osztrák pszichológusok szakmai szövetségének (BÖP – Professional Austrian Association of Psychologists) magyar nyelvű összeállítása

2020. április 29.

Az otthoni elszigeteltség és a karantén olyan kivételes helyzetek, amelyeket a legtöbb ember még soha nem tapasztalt meg. Ezek az intézkedések befolyásolhatják a pszichét és nagy mértékű stresszt okozhat az érintettek számára. De léteznek, tudományosan bebizonyított és bevált viselkedési és mentális stratégiák, amelyek lehetővé teszik ennek a kivételes helyzettel való megbirkózást. Az osztrák pszichológusok szakmai szövetsége (BÖP) ezen tudományos ismeretek alapján készítette el ezt az információs lapot annak érdekében, hogy támogassa Önöket a jelenlegi kihívásokkal teli időben való sikeres lelki öngondozásban. Mivel mindenki más, mindenki kiválaszthatja azokat az ajánlásokat, amelyek neki a legjobban megfelelnek.

A 3 oldalas pdf összefoglaló ajánlást innen lehet letölteni.