Saját jövőnk - Tudatos életúttervezés a változó világban

A konferencia időpontja: 2022. május 6. péntek (9.00 – 17.00)

Helyszíne: Szent-Györgyi Albert Agóra

6722 Szeged, Kálvária sgt. 23.

A konferencián a részvétel ingyenes, azonban előzetes regisztrációhoz kötött!

2022. április 21.

Az elmúlt időszakban számos hirtelen, kiszámíthatatlan változás következett be az egyébként is változó globális világunkban. Gondoljunk „csak” a földünket érintő klímaváltozásra, a digitális térben zajló rapid fejlődésre, a világjárványra, az extra gyorsasággal növekvő inflációra, vagy a szomszédban zajló háborús helyzetre… Ezeknek a változásoknak a hatásait pedig már a bőrünkön észlelhetjük, hiszen már bekúsztak a személyes életterünkbe. Ebben a változó világban különösen fontos szerepet töltenek be az egyének és közösségek: az alkalmazkodás, a tudatosság és a tervezés által.

sajat_jovonk_konferencia_borito

A konferenciánk címe Saját jövőnk – Tudatos életúttervezés a változó világban. A célunk, hogy eltérő tudomány- és szakterületről érkezett szakemberek segítségével átgondoljuk közösen, hogy mit tehetünk ebben az időszakban: honnan meríthetünk erőt és hogyan alkalmazkodjunk sikeresen ezekhez a változásokhoz.

A konferencia megnyitója után plenáris előadásokra invitáljuk Önöket, majd a délután folyamán workshopokon kínálunk részvételi lehetőséget. A részletes program az esemény bejegyzései között található meg.

A konferencia időpontja: 2022. május 6. (9.00 – 17.00)

Helyszíne: Szent-Györgyi Albert Agóra

6722 Szeged, Kálvária sgt. 23.

A konferencián a részvétel ingyenes, azonban előzetes regisztrációhoz kötött a férőhelyek korlátozott száma miatt.

Regisztrálni az alábbi felületen lehetséges legkésőbb 2022. április 29-én 12.00 óráig.

Regisztrációs link: https://forms.gle/1kkinKujonztTeQS8

A konferencia programja

(A részletes program ide kattintva letölthető)

9:00-9:15 Megnyitó

Szenes Márta, SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ, szakmai vezető

9:15-9:45 Jövőnk tükrében, avagy hol húzódik a határ a családban közügy és magánügy között?

Farkas Attila, egészségpszichológus, családterapeuta

9:45-10:25 Klímaszorongás, biofília és az ökológiai tudattalan

Kőváry Zoltán, docens, ELTE PPK Klinikai Pszichológia és Addiktológia Tanszék

10:25-10:55 Rizikóészlelés, biztonságkeresés és a személyes jelentés megtalálása

Csabai Márta, egyetemi tanár, SZTE BTK Pszichológiai Intézet Személyiség-, Klinikai és Egészségpszichológiai Tanszék

10:55-11:15. Kávészünet

11:15-11:45 Mit tanulok ma? - A digitális tudásszerzés kihívásai az élethosszig tartó tanulás és munkaerőpiac tükrében

Góhér Mihály és Moldován Csaba, munkaerőpiaci szakemberek

11:45-12:15. Jövőbeni utak és lehetőségek az SZTE GTK esélyegyenlőségi törekvéseiben

Juhász Judit, tudományos munkatárs, SZTE GTK

12:15-12:45. A végleges döntések mítosza. Szorongás, adaptáció és reziliencia a jövőtervezésben

Szilárdi Réka, egyetemi docens, SZTE BTK Vallástudományi Tanszék

12:45-14:00 Szendvics ebéd

14.00-16.00 Workshopok (A, B, C, D, E témák közül egyre jelentkezni reggel a megnyitó előtt lehetséges a helyszínen)

A) Fantasztikus jövőképeink

6 vízió a sci fi múltjából, amely segít a jövő megértésében. Hogyan adhatnak támpontokat tudományos fantasztikus művek személyes jövőképünk megfogalmazásában

Vezeti: Kigyós Tamás mesteroktató, Pannon Egyetem, GTK, Menedzsment Intézet

segítő : Sebő Tamás krízis tanácsadó SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ

B) Inkluzív tudomány, avagy hogyan tehetjük befogadóbbá a tudomány tereit?

Vezeti: Mihók Barbara, SZTE GTK, ESSRG tudományos munkatárs

C) Mit tanulok ma? -A digitális tudásszerzés kihívásai az élethosszig tartó tanulás és munkaerőpiac tükrében

Vezeti: Góhér Mihály és Moldován Csaba munkaerőpiaci szakemberek

D) Üzenet a jövőből

A workshopon a résztvevők a jelen és a jövő közötti hidat kereshetik és építhetik a pszichodráma sajátos eszközeivel és szemléletével. (13:30-16:00!)

Vezeti: Nagy Zsuzsa kiképző pszichodráma vezető, szupervízor

E) Depresszió Stop! - EAAD - egy európai szintű jó gyakorlat elindításának lehetőségei Szegeden

Az Európai Szövetség a Depresszió Ellen (European Alliance Against Depression, https://eaad.hu/) célja a depresszióban szenvedő betegek ellátásának javítása és az öngyilkossági magatartás, cselekedetek megelőzése. A program alapelve a négyszintű beavatkozás, amelynek keretében a helyi erőforrásokra támaszkodva a (1) háziorvosok, (2) közösségi segítők (3) az érintettek, magas kockázatú csoportok és (4) lakossági kampány eszközeivel éri el a kívánt hatást.

Vezeti: Székely András Végeken Egészséglélektani Alapítvány elnöke, EAAD magyarországi képviselője

16:00-16:15 Konferencia zárás

A konferencia házigazdái: a Diákcentrum Universitas Alapítvány és az Alapítvány a Mentálhigéné Oktatására szervezetek

A megvalósításban résztvevők: a KortársAid kortárssegítő csoport és a GM klub hallgatói közösség