SANSZ Konferencia - 2019. április 11.

2019. április 11-én SANSZ Konferenciát szervezünk, melynek célja a Szegedi Tudományegyetemen működő Speciális Képzési Igényű Hallgatókat támogató SANSZ program szolgáltatásainak bemutatása, valamint olyan módszerek ismertetése, közös gondolkodás elindítása, amelyet az érintett hallgatókkal dolgozó oktatók és a felvételi előtt álló sajátos nevelési igényű (SNI) tanulókkal érintkező szakemberek, pedagógusok, gyógypedagógusok, iskolapszichológusok mindennapi munkájukba beépíthetnek.

2019. április 03.

A konferencia helyszíne: SZTE Rektori Hivatal

Időpontja: 2019. április 11. 9:00-15:30

A részletes program alább olvasható. A részvétel azonban jelentkezéshez kötött, melyet az alábbi kitöltésével és elküldésével várunk:

9:00-9:30 Regisztráció

9:30-9:45 Megnyitó (Szakál Péter, Dr. Sebőné dr. Szenes Márta, Szalontai Beatrix)

9:45-10:45 Látássérült hallgatóknak szóló szolgáltatások, korszerű segédeszközök és a modern technológia alkalmazása a tanteremben (Nagygyörgy Éva, rehabilitációs szakértő)

10:45-11:00 Kávészünet

11:00-12:00 Hallássérült hallgatóknak szóló szolgáltatások, korszerű segédeszközök és a modern technológia alkalmazása a tanteremben(Arany Tünde audiológus, tapasztalati szakértő)

12:00 - 12:45: Szendvics-ebéd

12:30 -13:00: Tányérpörgetés, zsonglőr eszközök kipróbálása, betekintés az egyetemi zsonglőr kurzusba

13:00 - 14:15: A Diszlexia szemléleti háttere, a tanulási zavarral küzdő hallgatókat támogató szolgáltatások bemutatása

• Hatékony tanulás felsőfokon kurzus és egyéni tanácsadás (Marunák Mária tréner)
  • Eszközös készségfejlesztő tréning (Jeddi Ágost tréner)
  • Építs versenyelőnyt a diszlexiából! (Csányi Csaba kurzusvezető)

14:30 -15:30: Műhelyek érintett hallgatókkal (érzékenyítő csoportok)

1. Dis(Z)kurzus - párbeszéd az oktatók és diákok eredményes együttműködésért

• "Diszes” sajátosságokkal érintett diákok vállalják a bemutatkozást és a beszélgetést az együttműködésre nyitott oktatókkal! Saját élményeiken keresztül igyekeznek megosztani tapasztalatokat, ismereteket, ötleteket, amelyek hatékonyabbá tehetik a tanulást.

2. Halló-távolságra

• Hallássérült hallgatóink vállalják a bemutatkozást, megosztják tapasztalataikat a tanulmányaik során fellépő nehézségeikről, élményeikről, valamint az új, korszerű hallástámogató eszközök használatáról.

3. Szemtől-szemben

• Látássérült hallgatóink vállalják a bemutatkozást, megosztják tapasztalataikat a tanulmányaik során fellépő nehézségeikről, élményeikről, valamint az új, korszerű segédeszközök használatáról.

14:30 -15:30: Módszertani műhely

4. A tanulási nehézséggel és zavarral küzdő diákok eredményes nyelvtanításának lehetőségei - közös gondolkodás
(SZTE Idegennyelvi Kommunikációs Intézet munkatársai)