Küldetés:
A felsőoktatásban tanuló diákok oktatásban való részvételének, testi, lelki egészségének, eredményes életvezetésének elősegítése.
A tevékenység keretében tanácsadás történik aktuális mentálhigiénés problémákban, tanulási kérdésekben, krízishelyzetekben és a pályaválasztás terén. A személyiség legkülönbözőbb területeinek fejlesztése, valamint az általános pszichológiai kultúra bővítése érdekében pszichológiai tréningek, kurzusok, tanfolyamok, előadássorozatok indulnak.
Kiemelt feladat közép- és általános iskolai területen a droggal, szexualitással, AIDS-szel kapcsolatos ismeretterjesztő, szemléletformáló tevékenység.
Mindezen tevékenységünket a dél-alföldi régióban kívánjuk kifejteni, melynek keretében folyamatos konzultációt, szupervíziót, módszertani bázist biztosítunk az ott működő diáktanácsadó központok számára.
Az Alapítványt a Csongrád Megyei Bíróság Pk.60.052/1994/6. szám alatt, 2004. október 22. napján kelt és 2004. november 16. napjával jogerőre emelkedett végzésével kiemelkedően közhasznú szervezetté nyilvánította.
Az alapítvány vezetése
A Kuratórium az Alapítvány legfőbb döntést hozó szerve, amely hét főből áll.
A Kuratórium élén az elnök áll, akit az alapítók kérnek fel, bíznak meg, valamint gondoskodnak új kinevezéséről az elnök halála vagy lemondása esetén.
A Kuratóriumi tagok megbízatása határozatlan időre szól.
A kuratórium tagjai:
- Dr. Sebőné dr. Szenes Márta (elnök)
- Katona Miklós (titkár)
- Dr. Grezsa Ferenc
- Csomortáni Domokos Zoltán
- Pintér Tibor
- Schreiner Attiláné
- Bálint Sára Eszter
Az Alapítvány felügyelő szerve a Felügyelő Bizottság. A Felügyelő Bizottság ellenőrzi az Alapítvány működését és gazdálkodását.
A Felügyelő Bizottság létszáma 3 fő, tagjai:
- Nagy Katalin Ágnes
- Kuba Péter
- Hegyi - Tóth Erika
Az alapítvány 1 %-os SZJA felajánlásokat tud fogadni.
Adószám: 18452763-1-06
Diákcentrum Universitas Alapítvány
6721 Szeged, Kálmány Lajos u. 19.