Friss hírek

Az idei TTIK sportnapot új feladatokkal színesítette állomásán a Sansz Iroda.

Az idei TTIK sportnapot új feladatokkal színesítette állomásán a Sansz Iroda.

Sansz Piknik

Megrendezésre került az I. Sansz Piknik az SZTE speciális képzési igényű hallgatói számára a Füvészkertben. A Piknikre nem csak az elsős hallgatók, hanem a felsőbb évesek is meghívást kaptak. Az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ Sansz Irodája számos programmal és meglepetéssel készült erre a napra. Városnéző kisvonattal utaztak a résztvevők a Füvészkertbe, ami remek helyszínnek bizonyult a kincskereső játékhoz, a zsonglőrködéshez, a beszélgetésekhez, felfedezésekhez, az egész napos kiránduláshoz. Ebédre pizzát kaptak a hallgatók. Volt lehetőség QR kódos kincsvadászatra, társasjátékozásra, különböző zsonglőreszközök kipróbálására, ritmushangszeres zenélésre. A hallgatók ízelítőt kaphattak a nekik szóló kurzusokból, minden kurzusvezető egy-egy állomáson várta a csapatokat, akik térképpel és útbaigazító játékos feladatokkal találtak rá az állomásokra. A napot egy dobokkal kísért zsonglőrbemutató zárta.
A rendezvény célja volt, hogy a gólyák bővebb információt kapjanak a Sansz Iroda szolgáltatásiról, személyesen találkozzanak az iroda szakembereivel és megismerkedhessenek egymással.
A látás-, hallás-, mozgássérült, diszlexiás vagy autizmus spektrum zavarral élő hallgatókat a Sansz Iroda munkatársai tájékoztatják a nekik járó támogatásokról, segítenek az ügyintézésben, információt nyújtanak a tanulmányi kedvezményekről. Emellett közösségépítő programokat szerveznek, ahol az érintettek megtapasztalhatják, hogy nincsenek egyedül, a kortársak támogatása fontos erőforrás lehet.

piknik1

piknik2